Πολωνία – Κολομβία: Δίχως περιθώριο για απώλειες και οι δυο

Δεύτερη αγωνιστική στον όγδοο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 με την Πολωνία να αντιμετωπίζει την Κολομβία απόψε σε ένα ματς ζωής και θανάτου και για τις 2.

Οι Πολωνοί απογοήτευσαν στην πρεμιέρα τους με τη Σενεγάλη γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 που τους έφερε αρκετά πίσω στην υπόθεση πρόκρισης από τον όμιλο. Δεν μπόρεσαν σε καμιά στιγμή της αναμέτρησης να μπουν στο κλίμα του παιχνιδιού κι έδειξαν ομάδα χωρίς κάποιο σχέδιο μπλοκάροντας στο στήσιμο και τις αντεπιθέσεις των αντιπάλων της. Προσπάθησαν να απειλήσουν επιθετικά αλλά ο Λεβαντόφσκι έμεινε σε ρηχά νερά ενώ άφησαν σε δεύτερη μοίρα τα μετόπισθεν.

Στο αποψινό γνωρίζουν ότι δεν υπάρχουν περιθώρια για νέες απώλειες και θα πρέπει να μπουν με αγωνιστικό πλάνο και να τα δώσουν όλα για το τρίποντο. Αναμένεται να υπάρξουν κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα μετά τη νωχελική εμφάνιση της πρεμιέρας. Η Πολωνία αποτελεί ένα σύνολο που δίνει ιδιαίτερη έμφαση στο επιθετικό παιχνίδι έχοντας φέρει 11 συνεχόμενα over στις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις που έχει δώσει.

Οι Κολομβιανοί από τη μεριά τους έρχονται και αυτοί από ήττα στην πρεμιέρα από την Ιαπωνία με 2-1 που τους έβαλε σε μπελάδες σε ό,τι αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η κόκκινη κάρτα του Σάντσεζ στο ξεκίνημα άλλαξε τις ισορροπίες και το πέναλτι του Καγκάβα έδωσε προβάδισμα στους Ιάπωνες από το 6ο λεπτό. Στη συνέχεια η Κολομβία αντέδρασε και βρήκε τρόπο να σκοράρει και να ισοφαρίσει αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν άντεξε και δέχτηκε δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Απόψε το ματς για αυτή είναι τελικός και θα παίξει για τη νίκη αν θέλει να ελπίζει βάσιμα σε πρόκριση στον επόμενο γύρο. Με τους Κουαδράδο, Χάμες Ροντρίγκες και Φαλκάο μπροστά διαθέτει ποιότητα για να βρει δίχτυα και θα παραταχθεί με στόχο να βάλει δύσκολα στην ευάλωτη όπως φάνηκε άμυνα της Πολωνίας. Με βάση την εικόνα και των 2 στις πρώτες τους αναμετρήσεις προβλέπονται γκολ και στις 2 εστίες.

21:00 ΠΟΛΩΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ GOAL/GOAL Stoiximan @1,95

21:00 ΠΟΛΩΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ ANYTIME ΣΚΟΡΕΡ ΚΟΥΑΔΡΑΔΟ Stoiximan @4,45

Ο δρόμος προς τη δόξα οδηγεί στον Stoiximan. Μόνο με σύνδεση θα δεις το Road to Glory.